Fototapety wodoodporne do łazienki

Fototapety wodoodporne to najwyższej jakość materiały w różnych kolorach i wzorach, które obecnie wyznaczają nowe trendy w urządzaniu łazienek. Jeśli marzysz o pięknym wnętrzu – przeczytaj.

Fototapety wodoodporne to nowy standard. Współczesna łazienka bez względu na gabaryty, nie jest tylko pomieszczeniem funkcjonalnym. Chcemy, aby była spójna z całością mieszkania. Najprostszym sposobem, aby wyczarować z małej toalety – salonik kąpielowy, to położenie fototapety odpornej na wilgoć. Dzięki niej nasza łazienka zyskuje wizualnie, a koszt aplikacji i zakupu fototapety wodoodpornej, jest o wiele niższy niż inwestycja w płytki ścienne.

Fototapety wodoodporne – rodzaje

Łazienka to pomieszczenie, w którym dominuje wysoka wilgotność, para wodna i nieco wyższa temperatura, w porównaniu z pozostałymi pomieszczeniami w mieszkaniu. Co za tym idzie, nie możemy sobie pozwolić na aplikację każdego rodzaju fototapety. Z pewnością nie sprawdzi się tu fototapeta papierowa. Jest zbyt delikatna, a materiał, z którego jest wykonana, nie jest odporny na wilgoć. Canvas być może nadawałby się to łazienki, jest to jednak produkt zbyt nietypowy, chyba że mamy na myśli duży salon kąpielowy.

Doskonałym wyborem będą fototapety winylowe, zarówno dla małych, średnich, jak i dużych powierzchniowo łazienek. Ich bogate wzornictwo i właściwości zaspokoją nawet najbardziej wyszukane gusta. Są to fototapety odporne na wilgoć. Można je myć, a nawet szorować. Skroploną parę wodną wystarczy przetrzeć szmatką, aby powróciły do stanu pierwotnego. Mamy do wyboru fototapety wodoodporne z winylem spienionym i płaskim. Pierwsze z wymienionych lepiej pokrywą nierówności i wszelkie niedoskonałości ściany.
fototapety wodoodporne
Drugimi proponowanymi przez nas rodzajami wodoodpornych fototapet do łazienki są produkty z włókna szklanego. Ich najlepsza rekomendacja, jaką możemy wystawić – to wytrzymałość. Na ścianie potrafią się utrzymać w doskonałym stanie nawet przez okres kilkunastu lat. Powierzchnię tego rodzaju fototapety wodoodpornej można bez obaw szorować. Jednak mamy tu zawężoną paletę kolorystyczną. Dominują jasne, pastelowe kolory i biel. Jednak i na to mamy sposób. Chcąc posiadać gruntowne zabezpieczenie ściany, stosujemy fototapetę z włókna szklanego, którą następnie malujemy farbą lateksową lub emulsją lateksowo-akrylową w dowolnym kolorze.

Jeśli chcesz mieć piękną łazienkę, zdecyduj się na fototapety wodoodporne od sprawdzonego, polskiego producenta. Fototapety odporne na wilgoć wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów oferuje serwis Tappy.pl specjalizujący się w produkcji fototapet.

Fototapety wodoodporne – wzory

Jeśli dysponujemy dużą łazienkę – doskonale sprawdzą się duże wzory geometryczne, kwiaty, a nawet pejzaże. Hitem są duże liście bambusowe lub filodendrony w odcieniach butelkowej zieleni. Poszukiwane są do łazienek wszelkie odcienie niebieskiego, malunki z wodospadem oraz wszelkiego rodzaju realistyczne zdjęcia przedstawiające kamienie. Bardzo dobrze komponują się obok jasnych płytek podłogowych i ściennych, fototapety wodoodporne imitujące drewno.

Fototapety odporne na wilgoć są doskonałym rozwiązaniem i stanowią świetne urozmaicenie jednokolorowej łazienki. Dzięki nim pomieszczenie zmienia się nie do poznania. W dodatku nie jest to rozwiązanie drogie. Aktualnie produkowane fototapety wodoodporne, służyć nam będą przez wiele lat w idealnym stanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024